Organizator:

Zaproszeni goście

Podziel się

W dniach 27-29 października sporo będzie się działo na wspólnej scenie czterech imprez w ramach bloku targów. Na połączonej scenie Caravans Salon, Tour Salon, Festiwalu Śladami Marzeń oraz Yacht Salon pojawią się goście, którzy opowiedzą o swoich przygodach i doświadczeniach.

O targach Bilety Imprezy towarzyszące PROGRAM SCENY GŁÓWNEJ

ZAPROSZENI GOŚCIE 2022

Kółka Na Fali - Nowe Żeglarstwo

Fundacja Nowe Żeglarstwo jest partnerem targów Yacht Salon. Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się z działalnością Fundacji na stoisku oraz posłuchać na scenie głównej o projekcie skierowanym do osób z niepełnosprawnościami "Kółka na fali". Podczas akcji Fundacja zbiera na zakup i adaptację specjalnej łódki (katamaranu) dla osób na wózkach i z innymi ograniczeniami ruchowymi. Katamaran będzie pływał po jeziorze Kierskim w Poznaniu i posłuży rekreacji i rehabilitacji oraz do szkoleń żeglarskich i motorowodnych dla OzN. Nowe Żeglarstwo dąży do tego żeby korzystanie z katamaranu było (do)finansowane przez organizacje społeczne lub miasto, żeby użytkownicy nie musieli płacić nic, albo prawie nic. To jest projekt społeczny Fundacji Nowe Żeglarstwo, napędzany duchem solidarności i pracą wolontariuszy. Prelekcja odbędzie się w niedzielę 23 października o godz. 13:00 na Scenie Głównej!

O AKCJI

MICHAŁ KORNESZCZUK - PANTAENIUS

O tym, co najczęściej przydarza się łodziom, opowie Michał Korneszczuk - dyrektor Pantaenius Ubezpieczenia Jachtów, żeglarz, działacz sportowy i twórca cyklu regat LOTOS Nord Cup Gdańsk. Pantaenius to specjalista ubezpieczeń dla właścicieli łodzi żaglowych i motorowych oraz dla pływających na wynajmowanych jednostkach na całym świecie. Rozumiemy potrzeby żeglarzy i motorowodniaków. Wspieramy naszych klientów fachową wiedzą i ogólnoświatową siecią kontaktów. Obierz kurs na bezpieczeństwo! Prelekcja odbędzie się w sobotę 22 października o godz. 14:00 na Scenie Głównej!

ODWIEDŹ FIRMĘ

JANUSZ KONKOL - HABER YACHTS

Janusz Konkol podzieli się swoją wiedzą i cennym doświadczeniem z wszystkim chętnymi. Temat jego wystąpienia: "Jeśli na morze to tylko jachtem mieczowym" będzie propozycją dla nie tylko dla miłośników tego typu jednostek, ale również dla żeglarzy rozpoczynających swoją przygodę. Prelekcje odbywać się będą na stoisku Haber Yachts każdego dnia targów o godzinie 13:00.

ODWIEDŹ HABER YACHTS

KAROL OKRASA

Karol Okrasa to nie tylko mistrz kuchni, ale również wytrawny podróżnik, który połączył dwie wyjątkowe pasje, podążając ścieżkami kulinarnych smaków zarówno po szerokim świecie, jak i po naszych rodzimych zakątkach. Ogromnie cieszymy się, że o swoich doświadczeniach i inspiracjach opowie podczas targów Tour Salon.

ODWIEDŹ GOŚCIA

OLA SYNOWIEC - MEXICO MAGICO BLOG

Olę Synowiec niektórzy znają już z ubiegłego roku, gdy razem z Arkiem porwali całe Jury konkursowe i zdobili Złoty Ślad w kategorii Śladami Marzeń po Świecie. W tym roku do nas wracają i to prosto ze szlaku aby jako jurorzy wysłuchać prezentacji konkursowych, jako autorzy książki opowiedzą o podróży "Na poboczu Ameryk" a także Ola wystąpi w roli prelegentki, wieńcząc 10. edycję Festiwalu Śladami Marzeń!

ODWIEDŹ GOŚCIA

TOMASZ HABDAS - W ŻYCIOWEJ FORMIE

Tomasz Habdas, urodzony i wychowany w Beskidzie Żywieckim, miłośnik i promotor turystyki górskiej, przewodnik beskidzki i autor przewodników górskich. Założyciel projektu W Szczytowej Formie, gdzie poprzez blog, artykuły branżowe, prelekcje i zdjęcia prezentuje swoje górskie podróże i historie szerszemu odbiorcy. Zdobywca czterech szczytów z Korony Ziemi, który nie zapomina o polskich Karpatach i Sudetach. Zapraszamy na Festiwal Śladami Marzeń!

ODWIEDŹ GOŚCIA

WOJCIECH NORKOWSKI

W festiwalowy piątek wystąpi dla Was Wojciech Norkowski z prezentacją pt. "Odkryj swój EDEN w Polsce" 🇵🇱 Wojtek to z wykształcenia tłumacz, od 13 lat zajmuje się marketingiem terytorialnym, obecnie w Polskiej Organizacji Turystycznej Poland Travel. Realizuje wiele projektów na rynku krajowym. Uwielbia psylocybinę i kąpiele w dźwiękach tybetańskich mis. Jego pasją są podróże, w szczególności kulinarne.

ODWIEDŹ GOŚCIA

MAŁGORZATA SZUMSKA DZICZKOWSKA

Meg Małgorzata Szumska - Dziczkowska, podczas Festiwalu była już kilka razy prelegentką, laureatką w konkursie, jurorką i jest wierną fanką. A przede wszystkim pisarka, podróżniczka, właścicielka pensjonatu Złoty Jar i współwłaścicielka Kopalni Złota. Autorka książek podróżniczych, oraz bajek z podróżami w tle. Zajmuje się obecnie tematem uważności w podróży. Jako zarówno dawca jak i biorca w turystyce pokazuje inny punkt widzenia na tę branżę. Wielokrotnie nagradzana zarówno za swoje publikacje jak i za spotkania podróżnicze, między innymi na festiwalu Śladami Marzeń.

ODWIEDŹ WYSTAWCĘ

ANNA KUNA

Zdrowie w Tropiku - Anna Kuna - omówi na Festiwalu ważne kwestie medycyny w podróży oraz przeprowadzi indywidualne konsultacje po jej zakończeniu.

ODWIEDŹ GOŚCIA

ANNA SAWIŃSKA

W sobotę o godz. 14.00 zapraszamy z Anna Sawinska w podróż po Korei Południowej. Anna w 2002 roku zamieszkała w Korei, gdzie studiowała handel międzynarodowy i przez wiele lat pracowała dla koreańskich korporacji. Obecnie mieszka w Polsce z mężem Koreańczykiem i synem. Autorka książek Przesłonięty uśmiech. O kobietach w Korei Południowej, W Korei. Zbiór esejów i Za rękę z Koreańczykiem, a także bloga, podcastów i audycji radiowych. Anna Sawińska - "Przesłonięty Uśmiech" Wydawnictwo Czarne

PODRÓŻOVANIE

Kasia i Łukasz z projektu PodróżoVanie, to znani i lubiani ambasadorzy życia w stylu vanlife w Polsce. Ich kanał na YT oraz stronę internetową i Social Media śledzi w sumie ponad 100 000 pasjonatów caravaningu i vanlife'u. Kilka lat temu postawili wszystko na jedną kartę i przenieśli swoje życie do własnoręcznie wybudowane vana. Na pokładzie swojego nowego mobilnego domu przejechali niemal całą Europę, żyjąc w rytmie vanlife przez ponad 3 lata i inspirując do podobnych przygód tysiące innych osób. Owocem ich podróży są dwie wydane książki i dwa zbudowane vany. Zobaczycie ich na Caravans Salon Poland.

ODWIEDŹ GOŚCIA

BUSEM PRZEZ ŚWIAT

Busem Przez Świat, czyli Karol, Ola i Gaja Lewandowscy –to zawodowi podróżnicy, youtuberzy, blogerzy i autorzy 9 bestsellerowych książek podróżniczych. Prekursorzy vanlife’u w Polsce. Nagrodzeni m.in. tytułami Blog Roku, Twórca Wideo Roku i Traveler National Geographic. Od kilkunastu lat podróżują po świecie starymi kolorowymi busami, którymi w sumie przejechali ponad 500.000 km. Podczas swoich podróży odwiedzili już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Zobaczycie ich na Caravans Salon Poland.

ODWIEDŹ GOŚCIA

FOXES IN EDEN

Zosia i Kuba wraz z córeczką Tosią, tworzą rodzinę popularnych Lisków - Foxes in Eden. Ich kanał na Youtube, w którym relacjonują swoje vanlife'owe życie śledzi niemal 45 tysięcy fanów a drugie tyle regularnie śledzi ich Instagrama. Od 2019 roku większość czasu spędzają w wybudowanym przez siebie vane, którym odbyli już kilka europejskich wypraw. Na ich kanałach w social mediach można poznać blaski i cienie życia w drodze w domu na kółkach. Na targach spotkacie ich w Strefie Vanlife w Pawilonie 4 oraz na Scenie w trakcie ich sobotniego wystąpienia. Zobaczycie ich na Caravans Salon Poland.

ODWIEDŹ GOŚCIA

AVANTURA CAMPERS

Amanda i Hubert z Avantura Campers, to nie tylko vanliferzy i posiadacze busa o wdzięcznej nazwie Palermo. To również zdolni projektanci i konstruktorzy, którzy pomagają innym vanliferom w spełnianiu ich marzeń o budowie własnego kampera. Ich najnowszy projekt "Cebulowóz" to prawdziwa perełka, która na pewno spodoba się znanej blogerce Traveling Onion, dla której został wykonany. Ekipa Avantura Campers będzie na Was czekać w Strefie Vanlife i chętnie podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Zobaczycie ich na Caravans Salon Poland.

ODWIEDŹ GOŚCIA

VANDALVAN

Kasia i Rafał z VANDALVAN to pasjonaci i zdolni konstruktorzy, którzy stworzyli własnego vana i ruszyli w świat. Zdobyte podczas podróży doświadczenie wykorzystują teraz w dalszych projektach a także dzielą się swoim doświadczeniem na blogu. Podczas gdy sami nie korzystają ze swojego Vana, oferują do na wynajem innym spragnionym wrażeń podróżnikom. Zobaczycie ich na Caravans Salon Poland.

ODWIEDŹ GOŚCIA

TRIPCIAK CREW

Ekipa Tripciak Crew ma już za sobą ponad 70 000 km i 36 odwiedzonych państw. Podróżują charakterystycznym pomarańczowo-niebieskim busikiem VW T3 przerobionym na kampera i zarażają dobrym humorem. Zobaczycie ich na Caravans Salon Poland.

ODWIEDŹ GOŚCIA

LOVERLANDER

Kinga, autorka bloga Loverlander.com, podróżuje najmniejszą terenówką świata, czyli Suzuki Jimny, którego przerobiła na minikampera. Po ponad 6 latach doświadczeń w rajdach offroadowych, terenowych próbach w głębokim błocie, na trawersach i kilkukrotnym stawaniu na podium, zdecydowała, że te ciężkie przeprawy czas wzbogacić o wyprawy. Zjeździła wiele miejsc, m.in. północną Tajlandię, omijając utwardzone drogi i docierając do miejsc, których nie znajdzie się na pocztówkach z wakacji. Zobaczycie ich na Caravans Salon Poland.

ODWIEDŹ GOŚCIA

TU I TAM WE DWOJE

Edyta i Krzysztof czyli Instagramowi - Tu i Tam we Dwoje. Zainspirowani własnymi podróżami i style życia vanlife, w 2020 roku sami wybudowali kampera i ruszyli nim w świat. Zimą tego roku wyruszyli campervanem w miesięcznego roadtripa po Stanach Zjednoczonych. Inspirują się kulturą, fotografią i śledząc podróże innych vanliferów. Zobaczycie ich na Caravans Salon Poland.

ODWIEDŹ GOŚCIA

GDZIE SŁOŃCE DLA NAS WSCHODZI

Para etatowych podróżników - Kasia i Łukasz, mają za sobą już wiele odwiedzonych państw na 6 kontynentach a od niedawna zasmakowali również vanlife'u i podróży własnym kamperem. Na swojej www i social mediach, które obserwuje kilkanaście tysięcy fanów, dzielą się doświadczeniem i poradami na temat podróżowania. Zobaczycie ich na Caravans Salon Poland.

ODWIEDŹ GOŚCIA

RODZINĄ W ŚWIAT

Paulina i Maciek to miłośnicy podróży, działający w sieci pod nazwą Rodziną w świat. Na swoim koncie mają kilkanaście krajów na pięciu kontynentach i dwuletni pobyt w Japonii, którego owocem jest zbiór felietonów w postaci książki (Pascal, 2020). Od marca 2021 roku podróżują kamperem z 1989 roku, który za żadne skarby nie chce wyglądać jak pojazdy spod hasztagu #vanlife na Instagramie. Swoim oldschoolowym domem na kółkach odbyli kilka podróży po Polsce. Przede wszystkim jednak, przez sześć miesięcy zwiedzali Turcję. Nocowali na dziko na najpiękniejszych tureckich plażach, a na jednej z nich stali się częścią van liferskiej wioski.

ODWIEDŹ GOŚCIA

TRIPIARZE

Tripiarze czyli Martyna i Maciek. W sierpniu rozpoczęli swoją podróż bez daty powrotu samodzielnie zbudowanym campervanem na bazie VW T4 zwanym Tripkiem. Pół roku wcześniej postawili wszystko na jedną kartę i wybrali wolność, jaką dają podróże. Rzucili pracę, zamknęli się w garażu na 5 miesięcy i rozpoczęli budowę swojego mini domu na kółkach, który miał sprawić, aby w czasie drogi czuli się jak w domu. Czy im się udało? Opowiedzą Wam o tym na Pawilonie 4 w strefie Hand Made/Vanlife. Ich perypetie związane z budową busa oraz obecną podróż można śledzić na Instagramie pod nazwą Tripiarze.

ODWIEDŹ GOŚCIA

VINCENT VAN

Marcin Janicki znany w caravaningowej blogosferze jako VincentVan odwiedzi naszą Strefę Vanlife. Swój przydomek Youtuber zyskał dzięki podobieństwu do znanego malarza oraz charakterystycznemu malowaniu swojego vana - które odwzorowuje Gwiaździstą Noc Holenderskiego mistrza wzbogaconą o symbole architektoniczne Europy. Podróżuje razem ze swoim psem Menelem i jest znany z bardzo pozytywnego podejścia do życia.

ODWIEDŹ GOŚCIA

KUMAJ PODRÓŻE

KuMaj podróże to Kuba i Maja, poznańska para podróżników i milosnikow vanlife'u. Na codzień podróżują swoim terenowym Mescedesem sprinterem, ale w październiku 2021 roku spakowali plecaki i spełnili swoje marzenie o podróży dookoła świata. Przez 6 miesięcy w trakcie pandemii oblecieli kulę ziemską dookoła, odwiedzając 12 krajów. Wychodząc z domu mieli kupiony tylko jeden bilet oraz znali azymut, który sobie wyznaczyli, cała reszta przygody pisała się podczas drogi.

ODWIEDŹ GOŚCIA

>>>>>BILETY DO NABYCIA ONLINE: TUTAJ<<<<<