Organizator:

Niezwykła edycja targów jachtów, łodzi i sportów wodnych – Yacht Salon 2023 dobiegły końca

Podziel się

Cztery dni ciekawych spotkań, jachty, łodzie oraz duży basen w strefie sportów wodnych. Targi Yacht Salon dobiegły końca. Tegoroczną edycję całego bloku targów odwiedziło 33 274 zwiedzających. To był niesamowity weekend na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Niezwykła ekspozycja

Ponad 50 wystawców zaprezentowało się podczas drugiej edycji targów Yacht Salon, prezentując łodzie motorowe – zarówno duże jak i mniejsze jednostki, jachty żaglowe. Pośród wystawców nie zabrakło również firm czarterowych a także pięknego houseboata. Dość bogato wyglądała strefa sportów wodnych z dużym wyborem desek SUP, kajaków pneumatycznych oraz skuterów wodnych. Zwiedzający mogli zapoznać się również ze sprzętem do różnych wodnych dyscyplin. Swoją strefę mieli również przedstawiciele sportów nurkowych, którzy zachęcali do uprawiania tego sportu. Nie zabrakło masek, lamp czy skafandrów nurkowych.

Rekordowa frekwencja

W bloku wydarzeń Caravans Salon Poland, Tour Salon i Yacht Salon wzięło udział 33 274 zwiedzających. To zdecydowanie rekordowy wynik w porównaniu z poprzednią edycją. Pokazuje to ogromne zainteresowanie tematyką podróżniczo-turystyczną w Polsce.

Dzień dla biznesu

Targi Yacht Salon wraz z Caravans Salon w porównaniu do ubiegłej edycji trwały aż cztery dni. Dodatkowy dzień został zadedykowany klientom i zwiedzającym związanych z branżą jachtową, caravaningową, turystyczną czy motoryzacyjną oraz przedstawicielom prasy i mediów.

Strefa sportów wodnych

Największą strefą podczas Yacht Salon był duży basen, gdzie każdy mógł popływać na deskach SUP. Oprócz licznych warsztatów i konkursów w sobotę odbyły się zawody zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów. Niedziela to dzień zawodów skimboardowych, w których wzięli udział zarówno zawodowcy jak i zwiedzający. Cała strefa cieszyła się dużym powodzeniem zwłaszcza wśród rodzin oraz osób, które szukały nowego sprzętu.

Spotkania, wykłady, wiedza, czyli Scena Yacht Salon.

Tegoroczna edycja była świetną okazją do zdobycia wiedzy i spotkań z przedstawicielami branży żeglarskiej i sportów wodnych. Miłośnicy żeglowania mogli spotkać się ze znanymi osobistościami – wśród nich byli m.in.: Kapitan Krzysztof Baranowski oraz Mateusz Kusznierewicz, który był gościem specjalnym targów. Każdy mógł porozmawiać, zrobić zdjęcie czy zdobyć autograf.

Do zobaczenia za rok

Miniona edycja targów była niezwykle kolorowa i interesująca. Wystawcy przygotowali swoją najlepszą ofertę a zwiedzający mieli pełen przekrój sportów wodnych. Kolejna odbędzie się w październiku 2024 roku. Dokładna data zostanie ogłoszona wkrótce.